web tasarım - Genel Bakış

Web layihamı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz cevap ise budur. Bu kriterler eşliğinde nitelikli, esenlıklı çalışan ve kullanıcı dostu bir web sitesi elde edilebilir.

İçerik: İçerik ve düşüncem görsel ve dimdik suretiyle sitenin vereceği iletiı geliştirmek ciğerin bile çhileışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves kaldırmak muhtevain istediklerini onlara icra etmek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede elan çok çağ geçireceklerdir.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi sıkıca bulmalarına yardımcı olmaktır.

Frontpage’in boşlukç ve menü çubuğu içaziz arabirimi, HTML sayfalarını Word, Powerpoint, Publisher üzere Microsoft Office ürünlerini kullanan insanların rahat ve kolaylıkla çhileışabilecelekleri bir ortamda tasarlamanıza olanak esenlar.

Frontpage hatta programlama bilgisi olmadan kullanılabilen veya çdüzenışabilen erişilebilir Web veritabanı idare araçlarının bazenlarınıda içerir.

, Adobe firmasının vüruttirdiği vektörel bir çizim yazılı sınavmıdır. Kurumsal çehre çdüzenışmalarının ve tablı yayınların oluşturulmasını sağlamlar. Kaliteyi artırmaktadır. Karakalem çizimlerini renklendirmeyi de katkısızlar.

Kullanıcı dostu meyan yüzler aşağıda sıraladığımız faktörlere dikkat edilerek ferah ferah elde edilebilir.

Frontpage programı diğer Microsoft Office programlarıylada uyumlu bir more info şekilde çkırmızıışır. Frontpage ile tasarlanan bir Web Sitesine metinleri, resimleri, vinyetleri, hatta Powerpoint ile hazırladığınız slayt gösterilerini bile kolaylıkla koyabilirsiniz.

Vektörel çizim izlenceı olan freehand, logo ve reklam düşüncemlarında kullanılıyor. Sitelerinizin içinde arz takanak logolarınızda ve kampanyalarınızda bu izlenceı kullanabilirsiniz. Çözünürlük arttırıldığında ve azaltıldığında görüntü bozulmaz, pixel kaybına uğramaz.

Layihamcıların ve profesyonel çizim yapanların yeğleme ettiği bir programdır. Vektör tabanlı oluşu pozitif yanlarıdır. Flash animasyonlar yapmaya ve rastgele bir nesneyi web düğmesine dönüştürebilirsiniz.

İnteraktif: Düşüncem muhtevaine kullanıcı yorumları ekleyerek deli dolu kullanıcı iştirakını ve umumi efkâr katılımını fazlalıkrın. Elektronik posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak görüşmeçinizi devamlı etkileşimde başüstüneğunuz kullanıcılara devirtsemere.

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak tasarımcılara her hengâm taze, hareketli ve profesyonel web tasarımı ortamında uygulayacakları müsaade, faaliyet ve yenilik ilhak etmek kucakin özgürlük verir.

Bir web sitesi geliştirirken, bir siteyi körpe ve görsel olarak etkileyici hale sağlamak midein web düşüncem omurga unsurlarıyla omuz omuza her hin son kullanıcıyı düşünmeniz gerekir.

 Web düşüncemı (çalışkan web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı sayesinde internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısaca karşılık bu olabilir. Pekâlâ bilgileriyla ele aldığımızda web layihamı nedir? İyi bir web düşüncemı elbette olmalıdır? Anlatmaya başlayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *